Winkhaus na targach Bau. Zaawansowane technologie dla nowoczesnej architektury

19 stycznia 2015 rozpoczynają się w Monachium Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych Bau. O znaczeniu tej imprezy dla branży świadczą setki tysięcy zwiedzających oraz sięgająca 2000 liczba wystawców. Firma Winkhaus przedstawi na targach technologie i rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania nowoczesnej architektury.

Tematy przewodnie ekspozycji Winkhaus (stoisko C4/303) to energooszczędność, komfort i bezpieczne przewietrzanie. W dziedzinie techniki okiennej firma kładzie nacisk na rozwiązania z rodziny activPilot Comfort, które umożliwiają realizowanie innowacyjnej funkcji bezpiecznego, naturalnego i efektywnego przewietrzania. Różne warianty tego okucia dbają o zdrowy i przyjazny dla mieszkańców mikroklimat w pomieszczeniach, jednocześnie  chroniąc je przed zawilgoceniem. Wyjątkowym atutem jest tu możliwość efektywnego przewietrzania przy oknie bezpiecznie zaryglowanym. Walory tego rozwiązania potwierdziło badanie instytutu Fraunhofera, które pokazało, że activPilot Comfort PADM może zastąpić wentylację mechaniczną w budynku.

Okna wyposażone w okucia activPilot Comfort poza uchylaniem i rozwieraniem mają dodatkową funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy o ok. 6mm. Funkcja ta umożliwia komfortowe i przyjazne dla domowników przewietrzanie – bez przeciągów i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń (jak to się dzieje w przypadku okna uchylonego lub rozwartego). Specjalna konstrukcja okucia, które w tej pozycji zapewnia wysoką odporność na włamanie (do klasy RC2), pozwala na bezpieczne i efektywne wietrzenie pomieszczeń także podczas nieobecności domowników.

W tę innowacyjną funkcję mogą być wyposażone okna różnego typu: uchylno-rozwierane i rozwierane, okna o nietypowych kształtach, konstrukcje przesuwne a także okna z napędem elektrycznym, z możliwością programowania cykli wietrzenia lub sterowania poprzez czujniki jakości powietrza.

Organizacja dostępu
Na stoisku w Monachium Winkhaus zaprezentuje także produkty z dziedziny elektronicznej kontroli dostępu. blueSmart to wyjątkowy system dostępowy, który posiada zalety rozwiązań działających online, a przy tym nie wymaga okablowania. Działa w tzw. „sieci wirtualnej”, w której elektroniczny klucz jest nośnikiem informacji. Wkładki elektroniczne mają wymiary standardowych wkładek mechanicznych i mogą być bez ograniczeń montowane do drzwi powszechnie stosowanych na rynku.

Nowością jest elektroniczny klucz blueSmart Active, który od kwietnia 2015 roku pojawi się w sprzedaży, powiększając i tak już szerokie spektrum zastosowań systemu blueSmart. Ten znacznie większy i wizualnie odmienny od pozostałych klucz może dodatkowo pełnić funkcję programatora lub ładowarki dla wkładek elektronicznych. Dzięki niemu Winkhaus jako jedyny dostawca w branży może dostarczać rozwiązania łączące aktywne i pasywne wkładki oraz klucze w jednym elektronicznym systemie dostępowym.

Ciekawym punktem ekspozycji Winkhaus będą także zamki antypaniczne. Na stoisku zostanie zaprezentowana nowa linia zamków wielopunktowych AP3, obejmująca szereg wariantów do drzwi ewakuacyjnych i antypanicznych, jedno- lub dwuskrzydłowych. Warto podkreślić, że zamki Winkhaus AP3 łączą wysoki standard bezpieczeństwa z wygodą użytkowania oraz estetyką.


Okucie z napędem elektrycznym activPilot Comfort PADM umożliwia programowanie cyklów wietrzenia w zależności od potrzeb.


Klucz blueSmart Activ może działać jako programator lub ładowarka wkładek elektronicznych.


Drzwi z elektromechanicznym zamkiem blueMatic EAV3 można otwierać odciskiem palca.

Winkhaus Polska Beteiligungs (PRESS BOX)
www.winkhaus.pl{jcomments on}