Związek Polskie Okna i Drzwi rekomenduje Aluprof

Firma Aluprof, czołowy producent profili aluminiowych jest firmą rekomendowaną przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Certyfikaty przyznawane są producentom, którzy prowadzą swoją działalność w sposób zgodny z najwyższymi standardami biznesowymi. Wyróżnienie potwierdza rzetelność firm i stanowi ważną informację dla środowiska biznesowego.

Związek Polskie Okna i Drzwi został utworzony by umożliwić przedsiębiorcom wymianę doświadczeń. Celem organizacji jest promocja dobrych praktyk i wyznaczanie kierunków rozwoju branży.

Przyznany certyfikat jest dla nas bardzo ważny. Stanowi on bowiem najlepszy dowód na to, że działalność Aluprof jest doceniana przez specjalistów. Od początku przykładamy dużą wagę do rozwoju oferty produktowej. Zawsze dbamy o to, by opracowywane przez firmę rozwiązania precyzyjnie odpowiadały na potrzeby rynku i stawały się inspiracją dla naszych klientów. Zależy nam na rozwoju polskiej branży stolarki budowlanej, dlatego wspieramy działania Związku POiD angażując się w liczne projekty inicjowane przez jedyną organizację reprezentującą branżę stolarki budowalnej – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

Rekomendacje Związku Polskie Okna i Drzwi otrzymują firmy w nim zrzeszone, które działają rzetelnie, stając się w ten sposób przykładem dla innych przedsiębiorstw. Certyfikat Związku Polskie Okna i Drzwi, przyznany firmie Aluprof S.A. podczas uroczystej Gali IV Kongresu Stolarki Polskiej, stanowi solidną  rekomendację biznesową dla tego przedsiębiorstwa. Za rekomendacją stoją konkretne argumenty – otrzymują ją przedsiębiorstwa w pełni wiarygodne, oferujące rozwiązania o najwyższych standardach jakości. Aluprof  w pełni spełnia te wymagania. Co ważne, firma aktywnie uczestniczy również w projektach realizowanych przez nasz Związek. Mam nadzieję, że Certyfikat Związku POiD i związana z nim rekomendacja, będą stanowić ważną informację dla partnerów firmy i przełożą się na dalszy rozwój przedsiębiorstwa – mówi Paweł Wróblewski Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi.

Aluprof jest członkiem Związku od 2003 roku. Przedsiębiorstwo należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A., w ramach której funkcjonuje akredytowane Centrum Rozwojowo – Badawcze. Wprowadzenie na rynek rozwiązań poprzedzone jest wnikliwą analizą potrzeb konsumentów oraz trendów branżowych. Dzięki takiemu podejściu możliwe było stworzenie m.in. systemu  do produkcji okien i drzwi MB-86 Aero , który jako pierwszy w Europie został wyposażony w aerożel – materiał o znakomitych parametrach izolacyjnych czy najnowocześniejszy system fasadowy MB – TT50 o doskonałych parametrach konstrukcyjnych.

Spółka Aluprof posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Bielsku-Białej, gdzie mieszczą się również linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są natomiast systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 70 000 m².


Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 70 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia”, która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

Aluprof PRESS BOX

{jcomments on}