3 kroki do sukcesu: zrób montaż jak specjalista. Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

Zamontowanie zlewu stalowego wpuszczanego w blat wbrew pozorom nie jest trudne i może to zrobić osoba, która nie posiada kwalifikacji montażu sanitarnego albo przeprowadzania remontów. Jedyne, czego potrzeba to dobrej instrukcji producenta oraz smykałki majsterkowicza. Zatem, bez zbędnych kosztów zatrudniania fachowca, można samodzielnie wymienić zlew na nowy!

To, co niezbędne, aby rozpocząć prawidłowy montaż to: klipsy do montażu, taśma uszczelniająca i – w niektórych przypadkach – silikon sanitarny. Przy zakupie zlewozmywaka należy sprawdzić czy w opakowaniu są zaczepy i taśma, i w razie potrzeby zakupić komplet zawierający w zależności od gabarytów zlewu – od 6 nawet do  12 klamer.

Krok 1
Montaż rozpoczynamy od wycięcia otworu w blacie. W przypadku blatów laminowanych, drewnianych lub z płyt wiórowych należy otwór zabezpieczyć przed wilgocią obficie uszczelniając go silikonem sanitarnym. W przypadku blatów kamiennych czy kompozytowych takich czynności nie trzeba przeprowadzać. W blatach drewnianych, laminowanych i wiórowych otwór można wyciąć samodzielnie wyrzynarką (taką samą, jaką docinamy panele podłogowe). W przypadku kamiennych i kompozytowych czynność tę trzeba zlecić sklepowi, w którym został zakupiony blat, podając wielkość zlewozmywaka. Po wycięciu otworu i ewentualnym zabezpieczeniu go silikonem oklejamy wierzchnią część blatu, tuż przy wycięciu, taśmą uszczelniającą.

Krok 2
Po odpowiednim zabezpieczeniu blatu odwracamy go do góry nogami, rozpoczynając osadzanie zlewozmywaka w otworze. Producenci zalecają, aby po wycentrowaniu zlewu przykręcić pierwszą klamrę, nie dokręcając jej jednak do końca. Następnie należy przykręcić klamrę dokładnie po przeciwnej stronie, a potem kolejno dokręcać wszystkie aż do momentu kiedy zlewozmywak osadzi się stabilnie w otworze.

Krok 3
Na końcu – po zamocowaniu blatu wraz ze zlewem na szafkach kuchennych – montujemy syfon. Dokręcamy dokładnie wszystkie części pamiętając o tym, by prawidłowo założyć uszczelki na odpływ i dobrze przykręcić przelew do komory.

Montaż stalowego zlewu wpuszczanego nie jest zadaniem trudnym. Przed jego samodzielnym wykonaniem trzeba jednak dokładnie przeczytać instrukcję producenta i postępować zgodnie z nią krok po kroku. Należy też pamiętać o kilku istotnych szczegółach – dobrym uszczelnieniu oraz uwadze i skupieniu. Większość zlewów stalowych ma bowiem bardzo ostre krawędzie, więc montażu należy dokonywać z dużą ostrożnością albo w rękawicach ochronnych.        

Kuchinox PRESS BOX
{jcomments on}