Innowacyjnie i energooszczędnie – 15 lat YTONG w Polsce

Już od 15 lat materiały budowlane z logo YTONG pomagają Polakom wznosić domy marzeń. Charakterystyczny żółty kolor można spotkać na wielu polskich placach budowy. Badania* potwierdzają, że YTONG jest najbardziej znaną marką budowlaną do wznoszenia ścian w Polsce wśród inwestorów indywidualnych. YTONG znalazł się również wśród Marek Stulecia – to wyróżnienie przyznawane wyjątkowym produktom i usługom, które zrewolucjonizowały gospodarkę.**

– Ostatnie 15 lat to czas bardzo dynamicznego rozwoju polskiego rynku budowlanego, a także ogromnego wzrostu świadomości i wymagań polskich inwestorów. – ocenia Cezary Szeszuła, prezes zarządu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych YTONG i SILKA. – Cieszymy się, że wysokiej jakości energooszczędne produkty YTONG mają swój udział w wyznaczaniu nowych standardów w branży. – dodaje Cezary Szeszuła.

Z bloczków YTONG wyprodukowanych w Polsce w okresie 15 lat, układając je jeden za drugim, można utworzyć trasę pozwalającą na 2,5 – krotne okrążenie obwodu ziemi. Przez ten czas YTONG stał się synonimem innowacyjnych, wysokiej jakości, markowych materiałów budowlanych – bloczków z betonu komórkowego. Jednoznacznie kojarzy się również z energooszczędnością i ekologią.

YTONG: innowacje

YTONG realizuje politykę innowacji na wielu polach: w produktach, podejściu do produkcji oraz kontaktach z klientem. Jako pierwszy bloczek na polskim rynku YTONG, posiadał system pióro-wpustów oraz uchwytów montażowych. Dokładność wymiarowa bloczka pozwalała już w latach dziewięćdziesiątych na murowanie na cienką spoinę. Wprowadzony na rynek w ub. roku bloczek YTONG ENERGO, o współczynniku przenikania ciepła U=0,19 W/m2K umożliwia zastosowanie ściany jednowarstwowej nawet w budynku energooszczędnym.

Ekologiczne podejście przejawia się w produkcji – we wszystkich zakładach YTONG produkcja odbywa się bezodpadowo (powstające w procesie produkcji odpady stałe po zmieleniu wykorzystywane są ponownie). Jednocześnie, uruchamiając akcję „Folia znika z budowy” firma zadbała, aby opakowania po produktach podlegały właściwemu recyclingowi.

Klienci YTONG mogą korzystać z wielu nowoczesnych form komunikacji – Xella jako pierwsza na rynku budowlanym w Polsce uruchomiła sklep internetowy. Dostępne są blogi i liczne materiały multimedialne zarówno dla inwestora indywidualnego, jak i wykonawców. Edukacja, systemy szkoleń dla wykonawców i przyszłych adeptów tego fachu sprawiają, że finalny efekt – dom z materiałów YTONG – jest jeszcze wyższej jakości.

YTONG: produkcja i inwestycje

YTONG produkowany jest w czterech fabrykach na terenie Polski – Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Tylko w ostatnich 4 latach łączna wartość inwestycji w produkcję w Polsce wyniosła ponad 100 milionów złotych. Polskie zakłady obsługują zarówno rynek krajowy jak i eksport, w tym do: Litwy, Łotwy, Kaliningradu i na Ukrainę.


* raport „Rynek materiałów budowlanych w Polsce. Plany remontowo – budowlane polskich gospodarstw domowych oraz koniunktura na rynku dużych inwestycji w 2008 roku, Pentor (luty 2008).

**wyróżnienie Marka stulecia dla najlepiej rozpoznawalnego spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów budowlanych – bloczków z betonu komórkowego YTONG; wyróżnienie przyznawane jest wyjątkowym produktom i usługom, które zrewolucjonizowały gospodarkę;  obszerne wydanie Marek stulecia prezentuje 275 najbardziej znanych marek niemieckich, będących liderami w swojej branży; wydawcą publikacji jest dr Florian Langenscheidt

YTONG: 1995-2010
Fakty i liczby

Firma
– Produkcja: 4 zakłady produkcyjne w Polsce: Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Polskie zakłady obsługują zarówno rynek krajowy jak i eksport m.in. Litwa, Łotwa, Ukraina, Obwód Kaliningradzki

– Inwestycje: ponad 100 milionów złotych w latach 2006-2009

– Dynamika sprzedaży:
Przez ostatnie pięć lat sprzedaż produktów YTONG rozwija się bardzo dynamicznie. Tylko w czterech pierwszych miesiącach roku 2010 sprzedano 14% więcej bloczków YTONG niż w analogicznym okresie roku 2009.

– Zatrudnienie: 650 osób (Xella Polska Sp. z o.o.)

– Przez 15 lat z taśm produkcyjnych YTONG w Polsce zeszło 5 milionów m3 bloczków YTONG. Układając wyprodukowane w tym okresie bloczki YTONG jeden za drugim można utworzyć trasę pozwalającą na 2,5 – krotne okrążenie obwodu ziemi.

– Sprzedaż bloczków YTONG ENERGO – to już 30% udziału naszej sprzedaży w wyrobach dla ścian jednowarstwowych

Oferta
Proponujemy rozwiązania systemowe do budowy domów – oferta obejmuje blisko 100 produktów YTONG, w tym bloczki YTONG ENERGO, YTONG MULTIPOR, YTONG INTERIO, elementy dodatkowe: nadproża etc.

Realizacje
Bloczki YTONG posłużyły do budowy wielu domów jedno- i wielorodzinnych. Zastosowane zostały również we wznoszeniu wielu znanych obiektów, w tym Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Stadion Legia Warszawa, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Krzywy Dom w Sopocie.

Zapraszamy także do zapoznania się z kalendarium YTONG: 1995-2010 oraz komentarzem analityka rynku, Anny Waszczuk, pt. Rynek budowlany w Polsce: 1995-2010 .

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl , www.budowane.pl , www.miastonoca.budowane.pl , http://www.termodom.pl/termodompasywny/ , http://sklep.xella.pl , www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy , www.ZdrowaBudowa.pl .


Zarząd Xella Polska oraz goście z Grupy Xella podczas konferencji prasowej


Cezary Szeszuła, prezes zarządu Xella Polska, podczas konferencji prasowej 20.05.2010


Powitanie gości przez Zarząd podczas wieczornej Gali w Teatrze Roma


Tort z okazji 15-to lecia marki YTONG

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)

 

{jcomments on}