Jak urządzić nowoczesny taras?

Wiosną i latem wymarzonym miejscem na spędzanie każdej wolnej chwili jest taras. Na nim możemy jadać posiłki, spotykać się z przyjaciółmi albo leniuchować w samotności, zapominając o trudach dnia. Aby dobrze służył tym wszystkim celom, musimy go odpowiednio umeblować.

Do zjedzenia obiadu czy kolacji z najbliższymi, potrzeba tylu krzeseł,  ilu jest domowników. Co jednak zrobić, gdy przyjdzie nam ochota na większe przyjęcie? Zagracać  tarasu nie ma sensu. Lepiej kupić lekkie modele składane, które można łatwo przenosić i bez problemu składować. Kryteria te spełniają na przykład krzesła JOI  firmy Kubikoff. Mają miękkie, zapewniające wygodę siedzisko i przyciągające wzrok plecy w trzech kształtach i czterech kolorach do wyboru. Ich forma jest na tyle atrakcyjna, że mogą stać na stałe w domowej jadalni, a na zewnątrz pojawiać się tylko, gdy zajdzie taka potrzeba. W podwójnej roli mebli ogrodowych i pokojowych sprawdzą się również krzesła Ta z kolejnej kolekcji tego samego producenta.  Ich siedziska o opływowym kształcie, inspirowanym tak modnym ostatnio stylem lat 50., są zrobione z trwałego tworzywa sztucznego, które nie zmienia barwy ani nie odkształca się pod wpływem słońca.  Uzupełnieniem konstrukcji są cienkie metalowe albo drewniane nóżki, w wersji bujanej zakończone płozami.
Po posiłku przychodzi czas na sjestę. Musimy się więc przenieść na meble bardziej nadające się do tego od krzeseł. Zamiast oklepanych leżaków proponujemy designerskie fotele LONC Seaser z podnóżkami Teaser, które w zależności od potrzeb mogą pełnić funkcję stolika. Zrobione z elastycznego tworzywa sztucznego idealnie dopasowują się do sylwetki odpoczywającej na nich osoby, a ich forma i bajeczne barwy nadają wyrazisty styl aranżacji ogrodowej. Równie efektownie wyglądają i tak samo relaksujący wypoczynek zapewniają fotele Lagoon, nowość w ofercie HK Living. Pokrowiec z wodoodpornej  tkaniny wypełniony jest małymi kuleczkami z plastiku, co ma bezpośredni wpływ na ich nieziemską wygodę. Po dodaniu podnóżka z tej samej serii wzorniczej, fotel zmienia się w szezlong, na którym można się nawet zdrzemnąć.

Tym, którzy lubią bujać w obłokach, z pewnością spodoba się fotel wiszący HK Living, w którym mogą oddać się marzeniom. Natomiast osoby twardo stąpające po ziemi docenią walory praktyczne tego mebla. Wykonany z polietylenu wyplecionego na aluminiowej ramie jest bowiem bardzo trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych i łatwy do utrzymania w czystości.

Produkty dostępne są w sklepie Dutchhouse.pl