Młodzież muruje – Akademia Murowania SILKA YTONG 2011/2012

Ponad 3800 osób wzięło udział w tegorocznym programie edukacyjnym Akademia Murowania SILKA YTONG. Projekt ma na celu promować wiedzę o energooszczędnych technologiach i technikach murarskich wśród młodzieży ponadgimnazjalnej oraz studentów kierunków o profilu budowlanym.

W tegorocznej edycji Akademia Murowania SILKA YTONG odwiedziła 78 szkół i uczelni z całej Polski – najwięcej w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. W ramach programu na wydziałach uczelni technicznych o profilu budowlanym odbyło się 8 spotkań dotyczących energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Ponad 300 uczniów i studentów miało możliwość z bliska zaobserwować cykl produkcyjny bloczków w fabrykach YTONG w Pile, Miliczu i Ostrołęce. Łącznie rozdano także ponad 1900 pomocy naukowych m.in. poradników „Jak fachowo murować”, filmów instruktażowych, tablic dydaktycznych i kalkulatorów na CD.

Program Akademia Murowania SILKA YTONG składa się z części teoretycznej i praktycznej. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym uczestniczy w prezentacji dotyczącej właściwości i parametrów materiałów budowlanych. Dla studentów jest przygotowany specjalny wykład o projektowaniu energooszczędnych ścian. Dodatkowo studenci i uczniowie mają możliwość uczestniczyć w praktycznym pokazie murowania na cienką spoinę. Część teoretyczną prowadzą aktywni w branży budowlanej doradcy techniczni, a część praktyczną wykwalifikowani instruktorzy SILKA YTONG.

– Obecnie wiedzę na temat aktualnych rozwiązań w branży budowlanej pozyskuje się na różne sposoby, nie tylko na sali wykładowej. Studenci są otwarci na interesujące, niestandardowe formy zdobywania nowych informacjitwierdzi inż. Tomasz Bujnowski z Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przy Politechnice Lubelskiej.

Młodzi ludzie doceniają możliwość dokształcania się, nabywania nowych umiejętności. Uczniom i nauczycielom zostało wydanych ok. 3400 dyplomów potwierdzających udział w szkoleniu w ramach Akademii Murowania SILKA YTONG. Wielu uczniów zamieszcza bowiem ten dokument w swoim CV, zwiększając swoje szanse na rynku pracy.

– Cieszy nas rosnące zainteresowanie Akademią Murowania SILKA YTONG oraz pozytywne opinie uczestników. Optymizmem napawają także efekty tego projektumówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG. – Celem programu jest wspieranie fachowości. Edukacja młodych ludzi jest niezmiernie ważna, ponieważ ma pozytywny wpływ na jakość usług w branży budowlanejdodaje Monika Mychlewicz.

Akademia Murowania SILKA YTONG wspiera edukację młodych osób poprzez promowanie fachowości i energooszczędnych rozwiązań. Działania prowadzone bezpłatnie w ramach programu: wykłady i pokazy murowania, możliwość zwiedzania nowoczesnych zakładów produkcyjnych, mają na celu pogłębianie zarówno specjalistycznej, jak i ogólnobranżowej wiedzy wśród przyszłych wykonawców i inżynierów.

Udział w programie Akademii Murowania SILKA YTONG jest bezpłatny. Zainteresowane uczelnie i szkoły serdecznie zapraszamy do współpracy w nowej edycji, która rozpoczyna się we wrześniu. Szczegółowe informacje na ten temat oraz formularz kontaktowy dostępne są na stronie:
http://www.akademiamurowania.pl/akademia-murowania/formularz—zglos-szkole

Na stronie http://www.youtube.com/watch?v=fpa6mRfkP4c&feature=relmfu dostępny jest film pokazujący założenia tegorocznej Akademii Murowania SILKA YTONG.

Serdecznie zapraszamy także do obejrzenia relacji z Dni Otwartych w Miliczu: http://www.youtube.com/watch?v=76MHZrRpShw

###


XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX){jcomments on}