Nowości GEBERIT – przyciski spłukujące

Sigma 50 – przycisk spłukujący
Od kwietnia na rynku dostępny jest nowy przycisk Sigma 50. Choć został zmieniony tylko w szczegółach, to jego wygląd zaskakuje. Projektant Sigma 50 Christoph Behling zdecydował się na zaokrąglenie i uwypuklenie metalowych klawiszy oraz zrezygnował z widocznej ramki, co nadało Sigmie wygląd szlachetnego klejnotu.

Przycisk w nowej wersji wygląda lekko i jeszcze bardziej elegancko. Dodatkowo uzupełniono kolorystykę o barwę umbra (SQ) oraz szczotkowany chrom, który zostanie zastosowany w pasującym do Sigmy 50 przycisku pisuarowym (stanie się to w przyszłym roku).

Sigma 10 – przycisk spłukujący
Po przeprowadzeniu przeglądu rodziny przycisków Sigma 10 zdecydowano się na odejście od systemu spłukiwania jedną, większą ilością wody. Zasada ta kolidowała bowiem z wymaganiami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego i zużycia wody. Zastosowanie mechanizmu spłukuj – stop wiązało się z powiększeniem klawisza. Doprowadziło to do zmiany wzornictwa przycisku Sigma 10. Poprzez wprowadzenie prostych, geometrycznych kształtów Geberit dodał swoim przyciskom elegancji. Przycisk jest dostępny w wykończeniu ze stali nierdzewnej i sześciu wersjach kolorystycznych z tworzywa najwyższej jakości. Przycisk można łatwo otworzyć w celu uzupełnienia kostek higienicznych w pojemniku wewnątrz spłuczki.

Uzupełnieniem asortymentu są również przyciski Sigma10 wyposażone w elektroniczny system sterowania. Czujnik działający na podczerwień pozwala na bezdotykowe lub całkowicie automatyczne uruchamianie spłukiwania. Co ciekawe, spłukiwanie może być uruchamiane bezdotykowo również w wersji oszczędnościowej. Płytki przycisków są wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Dostępne są również wersje do toalet publicznych zabezpieczone  przed nieuprawnionym montażem.

Termin wprowadzenia Sigmy10 na rynek: 01. 04. 2013 r.


Grupa Geberit jako lider europejskiego rynku w dziedzinie technologii sanitarnej jest globalnym dostawcą realizującym sprzedaż o wartości 2,1 miliarda CHF. Zatrudnia 6 000 pracowników w 41 krajach na całym świecie.

Geberit Sp. z o.o. www.geberit.com.pl
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY GEBERIT (PRESS BOX) {jcomments on}