Łódzka „Sukcesja” z kinem „Heliosa”

Centrum Filmowe „Helios” ma być operatorem kina, które powstanie w Centrum Handlowo-Biznesowo-Rozrywkowym „Sukcesja” przy al. Politechniki 5 w Łodzi. Jego inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu. Obie strony podpisały właśnie list intencyjny w tej sprawie.

W 9-salowym kinie o łącznej powierzchni 3700 m kw. znajdzie się łącznie około 1800 miejsc. Będzie to drugie, po „Bałtyku”, kino „Heliosa” w Łodzi (oprócz tego ma jeszcze 25 kin w innych miastach).

– Postaramy się, żeby kino, które powstanie w „Sukcesji” było najlepszym i najnowocześniejszym w Łodzi. Będzie ono w pełni cyfrowe, z co najmniej czterema salami przeznaczonymi do projekcji 3D – wyjaśnia Tomasz Jagiełło, prezes Centrum Filmowego „Helios”. – Zależało nam na otwarciu nowego obiektu w naszym rodzinnym mieście, a „Sukcesja” jest doskonałym miejscem na tego typu inwestycję, oferując nie tylko centralną lokalizację, ciekawą koncepcję architektoniczną, ale też inny od standardowego dobór najemców.

Kino stanie się częścią kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego, usytuowanego na trzeciej kondygnacji „Sukcesji”.  Powstaną tam m.in. SPA, klub fitness, poliklinika, fantasy park, boiska do squash’a i ściana wspinaczkowa.
– Rozrywka i rekreacja będą bardzo ważnymi elementami działalności „Sukcesji”. Chcemy bowiem, aby stała się ona ulubionym miejscem nie tylko robienia zakupów, ale także wypoczynku i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Łodzi oraz aglomeracji łódzkiej, chętnie odwiedzanym przez  turystów – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.

W „Sukcesji”, oprócz części rozrywkowo-rekreacyjnej, znajdą się m.in. galeria handlowa (market i liczne sklepy różnych branż),  kompleks gastronomiczny (restauracje, bary i kawiarenki), podziemny parkingiem na ok. 1200 samochodów, trzygwiazdkowy hotel (160 pokoi) z zapleczem konferencyjnym oraz nowoczesny biurowiec klasy A.  Budowa ma się rozpocząć wiosną 2011 roku. Wstępny koszt całej inwestycji szacowany jest na 120 mln euro.

Na ukończeniu jest koncepcja architektoniczna, którą opracowuje warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Projekt zakłada połączenie nowoczesnej architektury z nawiązującą do przemysłowych tradycji Łodzi, której przykładem będzie odbudowana fabryka z początku XX wieku. Inwestor stawia też na proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, odnawialnej energii  i szarej  wody.  
„Sukcesja” będzie drugim po „Manufakturze”, a pierwszym w tym rejonie Łodzi, kompleksem o tak wielofunkcyjnym przeznaczeniu. Jej atut to także doskonała lokalizacja: bliskość ulicy Piotrkowskiej, hal Międzynarodowych Targów Łódzkich i sportowej oraz kampusu Politechniki Łódzkiej, a także dobra komunikacja z innymi dzielnicami miasta i drogą krajową nr 1. Według raportu GENI Polska, takie położenie umożliwi dojazd tu w ciągu zaledwie pół godziny potencjalnie 940 tys. mieszkańców Łodzi i innych miejscowości w aglomeracji łódzkiej.  

Abilita Communications

{jcomments on}