Parkiet przemysłowy w ofercie Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Parkiet przemysłowy jest stosowany od dawna w zakładach przemysłowych, jednak teraz staje się coraz powszechniej wykorzystywany w budynkach użyteczności publicznej oraz prywatnych wnętrzach. Teraz parkiet przemysłowy wykonany z drewna takich gatunków jak: Dąb, Tatajube, Ipe, Wenge i Iroko, jest  dostępny w ofercie firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Wytrzymałość
Parkiet przemysłowy (zwany także sztorcowym) to drewniana podłoga wykonana z ułożonych na sztorc (w pozycji pionowej), wąskich deszczułek o prostokątnym lub kwadratowym przekroju. Dzięki takiej konstrukcji parkiet przemysłowy jest bardzo wytrzymały i odporny na wilgoć.

Ze względu na swoją wytrzymałość  doskonale sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu – jak hotele, biura, restauracje i inne obiekty użyteczności publicznej. Co więcej wąskie elementy, z których jest skonstruowany, są mniej podatne na odkształcenia spowodowane wilgocią i temperaturą. Parkiet przemysłowy ze względu na swoje fizyczne właściwości tłumi drgania i stanowi izolację termiczną– mówi Katarzyna Wątor, z Kopp- Podłogi Naturalnie Doskonałe

Ciekawa estetyka
Specyficzna konstrukcja owocuje niespotykanymi w innych przypadkach wzorami. Niejednolita kolorystyka, wynikająca z zestawienia drobnych deseczek, daje efekt ciekawej drewnianej mozaiki. Dodając do tego różne natężenie barw parkietu przemysłowego, otrzymujemy piękne, ożywiające i energetyzujące wnętrze kompozycje.

Parkiet przemysłowy to świetne rozwiązanie do wnętrz o natężonym ruchu. Jednak nie tylko tam może znaleźć zastosowanie, ponieważ walory estetyczne sprawiają, że sprawdzi się także w domowych wnętrzach. Tym bardziej, ze wyróżnia go także cena – parkiet przemysłowy jest tańszy od tradycyjnego parkietu – mówi specjalistka Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Proces montażu jest nieskomplikowany. Na równym i idealnie gładkim podłożu układa się parkiet. Następnie należy wypełnić szpary i go wycyklinować (parkiet przemysłowy, ze względu na grubość,  można cyklinować większą ilość razy niż tradycyjną deskę). Podłogę wykańczamy lakierując ją, olejując lub woskując.  

Parkiet przemysłowy wyróżnia niezwykła wytrzymałość i ciekawa estetyka. Warto zatem zastanowić się, czy nie zdecydować się na jego wykorzystanie.

http://sklep.podlogi-kopp.pl/parkiet_przemyslowy  

Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

{jcomments on}