Pięciogwiazdkowy londyński hotel na sprzedaż

Wyjątkowy obiekt hotelowo-apartamentowy przy ulicy Strand 336-337 w Londynie zostanie wystawiony na sprzedaż. Inwestorzy będą mieć niepowtarzalną okazję nabycia oraz ukończenia realizacji pięciogwiazdkowego hotelu oferującego 173 pokoje oraz 79 apartamentów mieszkalnych w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w centrum Londynu. Inwestycję rozważa wiele międzynarodowych firm pragnących wejść na londyński rynek hotelowy.

Hotel został częściowo zrealizowany i stanowi trójkątną, południowo-zachodnią część budynku z wyłożonym marmurem atrium w kształcie piramidy. Prace na miejscu budowy wstrzymano, ale zgodnie z planami obiekt ten, zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners, po ukończeniu będzie oferować 173 pokoje w standardzie pięciogwiazdkowym oraz 79 apartamentów mieszkalnych i ok. 92 miejsca parkingowe na parkingu podziemnym.   

Obiekt przy ulicy Strand 336-337 stanowi wysepkę na południowej stronie Aldwych pomiędzy West Endem a City. Znajduje się w pobliżu Bush House i naprzeciwko Hoteli One Aldwych i Waldorf Hilton oraz Strand Theatre. Inwestycja jest oferowana jako nieruchomość z pełnym prawem własności, do natychmiastowego objęcia oraz z możliwością modyfikacji proponowanego projektu przez nowego właściciela. Na przykład według planów część mieszkalna może zostać zmieniona na pokoje hotelowe lub apartamenty z obsługą.

Partnerzy PricewaterhouseCoopers Barry Gilbertson, Mark Shires i Russell Downs zostali ustanowieni syndykami obiektu i zlecili globalnemu doradcy w dziedzinie nieruchomości Cushman & Wakefield współpracę przy sprzedaży tej nieruchomości.

Barry Gilbertson, jeden z syndyków i partner ds. nieruchomości w PwC, powiedział: „Jako syndycy bardzo cieszymy się, że możemy oferować tę niezwykle atrakcyjną nieruchomość na rynku spragnionym okazji do nabycia świetnych nieruchomości. Od czasu ustanowienia otrzymaliśmy ponad 140 zgłoszeń wskazujących na zainteresowanie tą inwestycją. Oczekujemy zaciętej rywalizacji inwestorów z całego świata o zakup nieruchomości, która znajduje się w rewelacyjnym miejscu – w samym sercu Londynu”.

Stephen Richardson, partner z Cushman & Wakefield, który doradza przy sprzedaży, powiedział: „To niepowtarzalna okazja dla inwestora będącego operatorem liczącej się marki hotelowej do ukończenia obiektu w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w centrum Londynu. Spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony podmiotów krajowych i zagranicznych, chcących wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na rynku światowej klasy hoteli w Londynie”.

Cushman & Wakefield

 

{jcomments on}