Polska siedziba firmy Energizer w Parku Postępu

Energizer Group Polska i Echo Investment zawarły umowę najmu powierzchni biurowej w kompleksie Park Postępu zrealizowanym przy ul. Postępu 21 w Warszawie. W procesie wynajmu firmę Energizer reprezentowała agencja Jones Lang LaSalle. Polska siedziba Energizer, zajmie powierzchnię blisko 500 mkw.

„Cieszymy się, że Energizer Polska wybrał Park Postępu na swoją siedzibę i dołączył do grona naszych klientów. Obecność tak znakomitej marki, jaką jest Energizer to potwierdzenie prestiżu lokalizacji, jakości i standardu oferowanej przez nasz projekt.” – mówi Łukasz Żelezik, Senior Leasing Manager Echo Investment. Umowa z Energizerem zamyka proces wynajmu powierzchni biurowej w należącym do zespołu, budynku C.

Ostatnie wolne moduły znajdują się na dwóch, najwyższych piętrach ostatniego budynku D. Aktualnie prowadzone są rozmowy dotyczące około 3 000 mkw. pozostającej w ofercie powierzchni biurowej. Po ich sfinalizowaniu zakończony zostanie proces komercjalizacji całości obiektu – blisko 34 000 mkw.

Anna Krześniak, Kosultant w Dziale Reprezentacji najemcy Jones Lang Lasalle mówi – „Nasz klient zdecydował się na rozwiązanie oferujące zarówno wysokiej jakości środowisko pracy jak i liczne udogodnienia. Nowoczesna konstrukcja Parku Postępu pozwala na maksymalnie efektywne wykorzystanie powierzchni biurowej oraz zapewnia dostęp do naturalnego światła. Dodatkowe usługi w ramach kompleksu to między innymi centrum konferencyjne, sushi bar, kantyna, klinika medyczna, punkt przesyłek kurierskich i apteka. Wszystkie te elementy znalazły uznanie w oczach reprezentowanego przez nas najemcy”.

Obecnie w budynku D trwają intensywne prace aranżacyjne. Pierwszy najemca rozpoczął działalność w listopadzie, kolejni są w trakcie odbierania i zagospodarowywania powierzchni. Przewidywanym terminem rozpoczęcia działalności wszystkich najemców jest przełom I i II kwartału 2011 roku.


PARK POSTĘPU to nowoczesny zespół biurowy klasy A, składający się z 4 budynków połączonych kondygnacją parteru. Kompleks jest realizowany na warszawskim Mokotowie, na działce u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej. Każdy z budynków ma 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.
Łącznie PARK POSTĘPU to około 34 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Zespół wyposażony będzie w ponad 800 miejsc parkingowych.
Projekt PARKU POSTĘPU został opracowany w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski.
Budowę PARKU POSTĘPU rozpoczęto w styczniu 2008 roku. Roboty prowadzone są przez firmę Modzelewski & Rodek.
www.parkpostepu.com.pl

ENERGIZER GROUP POLSKA Sp z o.o. to część koncernu Energizer Holdings INC. notowanego na nowojorskiej giełdzie. Energizer jest jednym z największych na świecie producentów baterii i latarek oraz światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań tzw. przenośnej energii. Od 2003 Energizer jest właścicielem marki Wilkinson Sword i jednocześnie drugim na świecie producentem produktów do golenia na mokro. W Polsce Energizer obecny jest od 1994 roku i do chwili obecnej jest w ścisłej czołówce graczy w obu swoich kategoriach.
www.energizer.com

JONES LANG LASALLE jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe, w tym finansowe, usługi na rynku nieruchomości. Doświadczone zespoły ekspertów Jones Lang LaSalle oferują kompleksowe usługi z zakresu nieruchomości umożliwiając wzrost wartości klientom zainteresowanym najmem, obrotem lub inwestowaniem w nieruchomości. Jones Lang LaSalle obsługuje klientów w 60 krajach w 750 lokalizacjach na świecie, w tym posiadając sieć 180 biur korporacyjnych. Dochód firmy w 2009 roku wyniósł 2,5 mld USD. Jones Lang LaSalle jest liderem na rynku zarządzania nieruchomościami i zarządza obiektami o łącznej powierzchni blisko 150 mln mkw na świecie. Dział specjalizujący się w zarządzaniu inwestycjami, LaSalle Investment Management (firma w ramach grupy Jones Lang LaSalle), zarządzając aktywami o łącznej około 40 mld USD, należy do największych tego typu firm na światowym rynku nieruchomości.
www.joneslanglasalle.com

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również projekty komercyjne  w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.
www.echo.com.pl

ECHO INVESTMENT SA