Salon kąpielowy – odrobina luksusu na co dzień

Dysponując dużą przestrzenią warto pomyśleć o zaaranżowaniu jej na pokój kąpielowy. To wyjątkowe pomieszczenie w domu będzie nie tylko miejscem, w którym zadbamy o higienę i urodę, ale także oazą spokoju i relaksu. Wnętrze powinno być wystarczająco przestronne, aby wyposażyć je we wszystkie urządzenia sanitarne oraz urządzić np. część wypoczynkową. 

Pokój kąpielowy najczęściej zlokalizowany jest w sąsiedztwie sypialni, pokoju rekreacyjnego lub tarasu. Efektownie wyglądać będzie także na poddaszu. Istotną rolę przy wyborze lokalizacji odgrywa dostęp do światła dziennego. Dodatkowe oświetlenie w postaci bocznych karniszy, lamp czy np. świec stworzy klimat sprzyjający do relaksu i odprężenia. Pomieszczenie przypomina bardziej pokój niż tradycyjną łazienkę, dlatego nie może zabraknąć w nim obrazów, bibelotów oraz kwiatów.

Strefa relaksującej kąpieli

W salonie kąpielowym najlepiej wyodrębnić trzy części: kąpielową, toaletową i wypoczynkową. Każdą z nich można oddzielić od siebie np. niską ścianą, roślinami lub innymi poziomami posadzki. Różne rodzaje lub kolory podłogi ułatwią rozgraniczenie każdej ze stref.  W części tzw. „mokrej” można ułożyć na podłodze płytki ceramiczne, a w pozostałej np. drewniane panele. W funkcjonalnym pokoju kąpielowym powinny znaleźć się wszystkie elementy wyposażenia łazienki: umywalka (jedna lub dwie), miska ustępowa, bidet oraz wanna i kabina prysznicowa.

Centralne miejsce w salonie kąpielowym powinna zajmować wanna. Wolnostojąca wanna Progress marki KOŁO, zamontowana na środku pokoju kąpielowego będzie doskonałym miejscem codziennego relaksu i odprężenia. W salonie nie może zabraknąć również kabiny prysznicowej, najlepiej wielofunkcyjnej. Firma Sanitec KOŁO oferuje kabiny Enjoy, w których, nie tylko weźmiemy odświeżający prysznicy, ale także skorzystamy z masażu wodnego i łaźni parowej.

Kompletne wyposażenie
Część sanitarna powinna być oddzielona od kąpielowej tak, aby zapewnić użytkownikom wygodę oraz intymność. W większym pomieszczeniu możemy zamontować dwie umywalki obok siebie, np. z serii Quattro marki KOŁO. Spójną aranżację stworzymy z miską ustępową oraz bidetem z tej samej kolekcji. Jeśli dysponujemy mniejszą przestrzenią warto wybrać jedną, dużą umywalkę. W skład serii Quattro wchodzi kilka modeli umywalek o szerokości od 40 do 120 cm. W pokoju kąpielowym bardzo praktyczne mogą być np. umywalki z boczną powierzchnią odkładczą, jak te z serii Varius marki KOŁO. Do wyboru są m.in. trzy modele o szerokości od 80 do 100 cm. Na ceramicznym blacie będą zawsze „pod ręką” najczęściej używane kosmetyki i przybory toaletowe. Miska ustępowa i bidet z tej serii uzupełnią kompletną aranżację.

Więcej niż łazienka
Strefa wypoczynkowa pokoju kąpielowego pozostawia wiele możliwości aranżacyjnych. Powinna być przytulna i sprzyjać odpoczynkowi, dlatego nie może zabraknąć w niej leżanki lub kanapy, stolika czy sprzętu grającego. W tej części możemy ustawić również gustowną toaletkę z fotelem bądź krzesłem, a dla aktywnych rowerek treningowy. Estetycznym uzupełnieniem będą np. oryginalne ozdoby, świece dekoracyjne i flakoniki z kosmetykami.

Luksusowy pokój kąpielowy powinien być kompletnie wyposażony oraz zaaranżowany zgodnie z potrzebami i upodobaniami użytkowników. Jednak bez względu na styl, w jakim zostanie urządzony, najważniejsze żebyśmy czuli się w nim swobodnie oraz komfortowo.


Kabina masażowo-parowa Enjoy

 

Fot. Sanitec KOŁO


Doskonałym rozwiązaniem do pokoju kąpielowego będzie duża umywalka Quattro marki KOŁO

Fot. Sanitec KOŁO


Wolnostojąca wanna Progress marki KOŁO

 

Fot. Sanitec KOŁO

Producent: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, w Ozorkowie oraz we Włocławku. Firma zatrudnia ponad 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie i w Bułgarii.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrody i wyróżnienia „Wybór Roku” corocznie w latach 2002 – 2010, medal Przyjaciel Integracji, tytuł Partner Polskiej Ekologii – przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną oraz tytuł Firma Bliska Środowisku 2009.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )
{jcomments on}