SGI Baltis zdobywa tytuł „Kryształowego Dewelopera 2009 roku”

SGI Baltis – szczecińska firma specjalizująca się w budowie wysokiej jakości apartamentów, mieszkań i biurowców – zdobyła tytuł „Kryształowego Dewelopera 2009 roku”, a inwestycje Garden House II i Barciński Park II uznane zostały za „Kryształowe Apartamenty 2009 roku”. Już trzeci rok z rzędu deweloper został nagrodzony za swoją działalność na rynku nieruchomości mieszkaniowych w konkursie magazynu „Apartamenty i Mieszkania”.

Konkurs organizowany przez magazyn „Apartamenty i Mieszkania” ma na celu wyróżnienie najlepszych inwestorów, którzy działając na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych, wpływają na jakość realizowanych inwestycji i wysoki standard wykończenia. Ideą przedsięwzięcia jest również nagrodzenie deweloperów, którzy wnoszą duży wkład w aranżację przestrzeni miejskiej poprzez poszukiwanie nowych trendów budowlanych i wprowadzanie ich w życie, a także przywiązują dużą wagę do interesów i potrzeb klientów.

SGI Baltis przyznano tytuł „Kryształowego Dewelopera 2009 roku” w uznaniu „za duży wkład w kształtowanie przestrzeni miejskich poprzez ponadczasową architekturę i wysoką jakość inwestycji”. Firma otrzymała również statuetkę „Kryształowych Apartamentów 2009 roku” dla zespołu mieszkaniowego Garden House II, który jest uznawany za jedną najbardziej luksusowych inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Nagrodę przyznano za „umiejętne nawiązanie projektu inwestycji do tradycji architektonicznych okresu międzywojennego, bardzo dobrą jakość wykończenia części wspólnych i terenów zielonych oraz dbałość
o wysokie standardy bezpieczeństwa mieszkańców”.

Drugą wyróżnioną w konkursie inwestycją SGI Baltis jest Barciński Park II – zespół apartamentów, który wpisuje się w plany rewitalizacji XIX-wiecznej zabudowy industrialnej na terenie Łodzi. Inwestycję nagrodzono „za atrakcyjną formę przestrzenną inwestycji pasującą do historycznego sąsiedztwa oraz wysoki standard wykończenia budynków i ich otoczenia”.

„Wysoka jakość materiałów, nowoczesna architektura i bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań to wartości, którymi SGI Baltis kieruje się od początku swojej działalności. Tym bardziej cieszy nas fakt, że po raz kolejny znalazły one uznanie w branży. Wyróżnienie jest dla nas również motywacją do tego, by nieustannie dążyć do zaspokojenia potrzeb naszych Klientów i dbać o ich satysfakcję – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Garden House II to zespół luksusowych apartamentów na Wzgórzach Warszewskich, w pełnej uroku szczecińskiej dzielnicy Warszewo, zabudowanej głównie domami jednorodzinnymi. Osiedle położone jest wysokości 110 m n.p.m., blisko o 85 m wyżej niż centrum miasta. Tworzą go  dwa budynki z wewnętrznym zielonym dziedzińcem i placem zabaw. Kompleks składa się z 81 apartamentów o łącznej powierzchni 4 tys. m2. Do dyspozycji mieszkańców przewidziany został również zespół rekreacyjny z wyposażoną salą fitness.

Barciński Park to kompleks 1300 mieszkań znajdujący się na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, która powstała w 1884 r. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Łodzi, pomiędzy ulicami Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego. W ramach inwestycji nastąpiła przebudowa obiektów pofabrycznych na nowoczesne lofty. Projekt realizowany jest w czterech etapach. Pierwszy etap obejmował budowę czterech budynków – punktowych kamienic, jednej cztero-, a trzech sześciopiętrowych. W drugim etapie znalazła się zabudowa o charakterze rezydencjonalnym. Realizowany obecnie trzeci etap obejmuje rewitalizację i adaptację XIX-wiecznych budynków. W czwartym etapie wybudowana zostanie największa liczba mieszkań. Dotychczas powstało osiem budynków: cztery sześciokondygnacyjne, dwa czterokondygnacyjne i dwa budynki liczące od 4 do 6 kondygnacji. Na terenie kompleksu powstały także lokale usługowe.

W 2008 roku firma SGI Baltis również otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez magazyn „Apartamenty i Mieszkania”. Firmę uhonorowano tytułem „Kryształowego Dewelopera 2008 roku” za „ zdobycie znaczącej i stabilnej pozycji na polskim rynku deweloperskim oraz dbałość o wizerunek firmy”. SGI otrzymało również statuetkę „Kryształowych Apartamentów 2008 roku” za zespół mieszkaniowy Garden House, który uznany został za najbardziej luksusową inwestycję na Pomorzu Zachodnim.

SGI Baltis jest firmą specjalizującą się w budowie wysokiej jakości apartamentów, mieszkań i obiektów biurowych. Prowadzi obecnie 11 projektów na terenie całego kraju m.in. w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach. Wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, SGI Baltis należy do Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., której działalność sięga 1990 r.  W badaniu Hewitt Associates firma otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy 2008 roku. Wielokrotnie  była też nagrodzona w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Kryształowy Deweloper, Kryształowe Apartamenty czy Srebrne Wiertło. Firma została też wyróżniona w ogólnopolskim rankingu najszybciej zwiększających swą wartość przedsiębiorstw – Diamenty Forbesa 2009. SGI Baltis  jest  członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

SGI Baltis

 

{jcomments on}