Zawisła wiecha na Poleczki Business Park

Dnia 13 października br. w samo południe na warszawskim Mokotowie zawieszono wiechę na Poleczki Business Park, największym parku biznesu w Polsce. Inwestorzy projektu – UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International gościli na uroczystości Ambasadora Austrii Herberta Kraussa oraz Radcę Handlowego Ambasady Austrii Ernsta Koppa oraz przedstawicieli władz miasta i wykonawców.

Budowa Poleczki Business Park trwa nieprzerwanie od czerwca 2008 roku. We wrześniu ubiegłego roku dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. Tegoroczna uroczystość zawieszenia wiechy symbolizowała zakończenie realizacji stanu surowego I etapu (obiektów A1 i A2). Oba budynki, o powierzchni biurowej 38 tys. mkw. i 7 tys. mkw. powierzchni usługowo-archiwalnej, zostaną oddane do użytku w połowie 2010 roku.- Zbliżamy się do ukończenia I fazy projektu, wobec czego całość PBP zostanie sfinalizowana za około 8 czy 9 lat, w zależności od zewnętrznych uwarunkowań i sytuacji gospodarczej – skomentował Rudolf Grossmayer, członek zarządu PBP. Wówczas inwestycja będzie oferować przyszłym najemcom około 200 tys. mkw. Poleczki Business Park to najdroższa inwestycja biurowa realizowana obecnie w Polsce. Globalny koszt budowy wynosi 250 milionów euro,  z czego 100 mln euro stanowi pierwsza faza.

To co czyni ten projekt wyjątkowym, to przede wszystkim mnogość zastosowań  powierzchni – w PBP odnajdziemy biura, sieci handlu detalicznego a także powierzchnie logistyczne. Projekt wyróżnia również jego wielkość – podkreślił Bruno Ettenauer, dyrektor generalny CA Immo.

Tylko na podstawie umów pre-let wynajętych zostało już 35% centrum biznesu Poleczki Business Park. Wśród dotychczasowych najemców znalazły się firmy: Kone Sp. z o.o. – światowy lider na rynku urządzeń dźwigowych, Grupa PORR S.A – jedna z najbardziej liczących się na rynku polskich firm budowlanych oraz US Pharmacia – czołowy przedstawiciel polskiego sektora farmaceutycznego.

 UBM Realitätenentwicklung AG i CA Immo International to firmy austriackie, inwestujące w Polsce. Realizacja Poleczki Business Park jest pierwszym ich wspólnym przedsięwzięciem. Projekt jest zlokalizowany w pobliżu międzynarodowego lotniska Okęcie, w obszarze ulic Hołubcowej i Poleczki.

Kostrzewa PR

{jcomments on}