Rekordowa transakcja na rynku nieruchomosci w Polsce

Grupa nieruchomościowa IVG sprzedała firmie Union Investment warszawski biurowiec HORIZON PLAZA. Wartość sprzedaży wynosi 102 mln Euro i jest to najwyższa tegoroczna transakcja na rynku nieruchomości w Polsce.
HORIZON PLAZA to obiekt obejmujący dwa budynki: 11 i 7 piętrowy o łącznej powierzchni biurowej 32 700 m², powierzchni handlowej 3 200 m² oraz podziemny garaż i naziemne parkingi. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce, gwarantujący wysoki poziom zrównoważonego funkcjonowania i oszczędności energii.

Biurowiec charakteryzuje się oryginalną architekturą i unikalnymi rozwiązaniami powierzchni biurowych. Aktualnie wynajętych jest blisko 90% powierzchni użytkowej biurowca. W tej prestiżowej lokalizacji swoje siedziby mają m.in. następujące firmy: Nokia Siemens Networks, Getin Noble Bank, Pekao Bank Hipoteczny SA, WestLB Bank Polska, SNC Lavalin Polska oraz Centrum Projektów Europejskich.

Zakup, jaki dokonany został przez Union Investment to nie jedyna inwestycja na polskim rynku nieruchomości tej grupy kapitałowej. W październiku 2008 roku grupa kupiła centrum handlowe 3 Stawy w Katowicach za kwotę 95 milionów Euro.

„Ostatnia transakcja świetnie wpisuje się w strategię inwestycyjną Unilmmo. Dzięki niej grupa będzie wstanie generować wyższe przychody w kluczowych krajach.” – mówi Dr. Karl-Joseph Hermanns-Engel, Członek Zarządu Union Investment Real Estate GmbH.

Grupa IVG aktualnie posiada w swoim polskim portfolio 7 komercyjnych nieruchomości biurowych i handlowych i przymierza się do dalszych inwestycji.

„Nasza dotychczasowa flagowa inwestycja w Polsce – HORIZON PLAZA to projekt bardzo udany, zarówno pod względem komercyjnym jak i urbanistycznym. Myślę, że to doskonała realizacja, przy której pokazaliśmy szerokie kompetencje i doświadczenie grupy IVG w Polsce”. – mówi Maciej Zajdel, Prezes Zarządu IVG Poland.

W transakcji IVG było reprezentowane przez CB Richard Ellis.

IVG

{jcomments on}